small slider

DONATE
19 FRIDAY NADCHODZĄCE
WYDARZENIA
20.03.24
Nowe fundusze w Children's Smile Foundation
Fundacja Uśmiech Dziecka uruchomiła dwa nowe fundusze. Jeden związany jest z pomocą dla osieroconego kilka miesięcy temu Franka Rudaka, drugi dedykowany jest pamięci Zofii i Jana Markulaków, zmarłych rodziców kapelana Children's Smile Foundation i zarazem proboszcza parafii św. Stanisława Kostki na Greenpoincie. Jego celem jest pomoc polonijnym dzieciom potrzebujący więcej»

02-10-2024

Zbliżają się Walentynki z "Uśmiechem Dziecka" - Kup bilety!

Zbliżają się Walentynki z "Uśmiechem Dziecka" - Kup bilety!
Coraz bliżej do tegorocznego święta wszystkich zakochanych. Od kilkunastu lat, z tej okazji Children's Smile Foundation organizuje charytatywną imprezę jaką jest doroczny Bal Walentynkowy, z którego dochód przeznaczony jest na dzieci pokrzywdzone przez los. Jego tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę, 10 lutego, w pięknej balowej sali Terrace On The Park na Queensie.


Walentynki to czas, w którym zakochani w sposób szczególny wyznają sobie wzajemną miłość. To także bardzo doby moment na okazanie sympatii swoim najbliższym, jak również wsparcia dla osób znajdujących się w potrzebie, a zwłaszcza dzieci. Temu też służy doroczna charytatywna impreza organizowana w okolicy 14 lutego przez Children's Smile Foundation, z której całkowity dochód przekazywany jest na pomoc chorym i znajdującym się w potrzebie dzieciom.

W tym roku wsparcie w sposób szczególny okazane będzie 9-letniemu Frankowi Rudakowi, którego wychowuje 67-letnia babcia-emerytka; w czerwcu br. zmarła jego mama, a ojciec od dawna się nim nie interesuje, a nawet zrzekł się praw rodzicielskich. Dla niego zostaną przekazane pieniądze zebrane podczas loterii fantowej, która będzie przeprowadzona podczas balu.

W jego trakcie odbędzie się także aukcja, podczas której zlicytowanych zostanie kilka bardzo atrakcyjnych rzeczy. Wśród nich będzie m.in. piłka noża z autografem jednego z najbardziej znanych i lubianych polskich komentatorów sportowych - Dariusza Szpakowskiego, a także osób związanych z Polskim Związkiem Piłki Nożnej (prezesa PZPN Cezarego Kuleszy oraz selekcjonera reprezentacji Polski Michała Probierza).

Na aukcję przeznaczona jest piłka z autografem legendarnego komentatora sportowego  Dariusza Szpakowskiego oraz selekcjonera reprezentacji Polski Michała Probierza i prezesa PZPN Cezarego Kuleszy.

Będą też dwie bardzo atrakcyjne koszulki z autografami jednych z najlepszych polskich piłkarzy w historii - Roberta Lewandowskiego (ufundowana przez  Redakcję "Nowego Dziennika)" oraz Kuby Błaszczykowskiego (ufundowana przez Małgorzatę i Pawła Majewskich). Pierwsza jest absolutnym unikatem, bowiem pochodzi z czasu, gdy nie było jeszcze pewne, czy Robert Lewandowski występując w FC Barcelona będzie miał swoją słynną "9" - dlatego jest to koszulka bez numeru. Druga pochodzi z historycznego meczu jaki reprezentacja Polski rozegrała z Niemcami 16 czerwca ub.r. na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Było to zarazem pożegnalne spotkanie piłkarskie "superczempiona" Kuby Błaszczykowsiego z naszą kadrą.

Podczas aukcji zlicytowana będzie unikatowa koszulka klubu FC Barcelona z autografem Roberta Lewandowskiego (po lewej) oraz licytacji zostanie także poddana koszulka Kuby Błaszczykowskiego z jego autografem pochodząca z historycznego pożegnalnego meczu (po prawej).

Na aukcji zostanie także zlicytowany specjalny obraz, nad którym aktualne pracuje znany polonijny artysta-plastyk Janusz Skowron. 

Bal Walentynkowy to także okazja do uhonorowania osoby, która w sposób szczególny wspiera Children's Smile Foundation oraz działa w Polonii. Właśnie w tym roku Gościem Honorowym balu będzie wspomniany malarz, grafik, ilustrator oraz promotor polskiej kultury Janusz Skowron.

W tym roku dzieckiem, które otrzyma największe wsparcie finansowe z Balu Walentynkowego jest 9-letni Franek Rudak (po lewej) z Brooklynu, oraz Gościem Honorowym Balu Walentynkowego Children's Smile Foundation będzie znany polonijny artysta-plastyk oraz promotor polskiej kultury Janusz Skowron (po prawej).

Poza tym gościnnie wystąpi światowej sławy saksofonista jazzowy Krzysztof Medyna. Z kolei do tańca będzie grał DJ Janusz.

Bal Walentynkowy odbędzie się w sobotę, 10 lutego, i będzie miał miejsce w pięknej bankietowej sali Terrace On The Park (52-11 111th Street, Queens, NY 11368). Lokal ten znajduje się w malowniczym parku Flushing Meadows na Queensie, a z jego okien rozciąga się piękny widok na Manhattan oraz okoliczne zoo.

W tym roku Children's Smile Foundation uhonoruje artystę-plastyka Janusza Skowrona, który od wielu lat wspiera naszą Fundację.

Dochód z balu przeznaczony będzie na pomoc chorym i znajdującym się w potrzebie dzieciom. W tym roku w sposób szczególny chcemy wesprzeć 9-letniego Franka Rudaka, którego wychowuje 67-letnia babcia-emerytka; w czerwcu br. zmarła jego mama, a ojciec zrzekł się praw rodzicielskich.

Krzysztof Medyna - Podczas balu gościnnie wystąpi światowej sławy saksofonista jazzowy Krzysztof Medyna

 

Bilety w cenie 175 dolarów można nabyć/rezerwować:

 
Żeby kupić bilet poprzez PayPal lub kartę płatniczą wystarczy zeskanować QR kod i dokonać transakcji.


NASI SPONSORZY

AJ GREENWICH
INDIGO
VICTORIA
OWELO
COBALT
ETS
UNIA
PERECMAN
BELVEDERE
VISION
POLISH PAGES
AMN
ADAM CONTRACTING
MASPETH FEDERAL
AMTA
MARKOWA
LOWELL
SYRENA
KURIER